Pripomenula to hovorkyňa policajného prezídia Zuzana Hrabovská s tým, že častou príčinou vzniku dopravných nehôd je porušovanie dopravných predpisov a pravidiel a neohľaduplnosť vodičov voči iným účastníkom cestnej premávky. Zároveň poukázala na nehodu, pri ktorej minulý rok zahynulo pri nehode na zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova v Bratislave päť ľudí.
„V roku 2022 pri tragickej dopravnej nehode utrpelo 244 osôb zranenia nezlučiteľné so životom, 822 osôb bolo následkom dopravnej nehody ťažko zranených. V tomto roku sme doposiaľ zaznamenali 221 obetí dopravných nehôd," uviedla Hrabovská.
Pri fatálnych následkoch tragických dopravných nehôd sú podľa Hrabovskej vždy medzi prvými na mieste aj príslušníci Policajného zboru. „Napriek ich vysokej profesionalite takéto udalosti zanechávajú aj u mužov zákona silnú ľudskú emóciu. V prípade potreby Policajný zbor poskytuje príslušníkom intervenčnú starostlivosť. Policajní psychológovia a ich posttraumatické tímy polície sú pri mimoriadne závažných prípadoch vyslaní na samotné miesta tragických udalostí, aby poskytli dotknutým osobám prvotnú psychologickú starostlivosť," zdôraznila hovorkyňa. Rovnako v prípade, ak si to konkrétna situácia vyžaduje, sú podľa Hrabovskej pripravení poskytnúť psychologickú pomoc a potrebnú intervenciu aj zasahujúcim príslušníkom polície.
Na možné následky zapríčinené dopravnou nehodou sa podľa polície nedá pripraviť. „Nedovoľte, aby sa zopakovali takéto ľudské tragédie a fatálne následky dopravnej nehody v zlomku sekundy zmenili život tak Vám, ako aj vašim blízkym. Jazdite v cestnej premávke opatrne, ohľaduplne a zodpovedne voči okoliu," dodala Hrabovská.