Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
23.11.2023 15:13 | Správy | Domáce správy
FotoVideo

Je rozhodnuté: Rusko je vinný v ďalšej kauze! Exšéf Markízy sa na seba už ani nepodobá

Bývalý minister hospodárstva a exšéf televízie Markíza Pavol Rusko je vinný z pokračovacieho trestného činu subvenčného podvodu v kauze neziskovej organizácie Maják nádeje.

Fotogaléria
5
fotiek v galérii

Senát Mestského súdu Bratislava I upustil od uloženia súhrnného trestu. Proti štvrtkovému rozsudku je možné podať odvolanie. Rusko si v súčasnosti odpykáva 19 rokov väzenia pre kauzu falšovania televíznych zmeniek.

>>>FOTO Ruska zo súdu TU<<<
 

"Prísne viazané finančné prostriedky pre Maják nádeje z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny a Bratislavského samosprávneho kraja neboli použité na ten účel, na ktorý použité byť mali," podotkol predseda senátu Michal Valent. Financie boli podľa jeho slov použité v rozpore so zákonom a so zmluvne dohodnutými podmienkami. Poškodené subjekty senát odkázal s nárokom na náhradu škody na civilný proces.

Obžalovaný Rusko považuje rozsudok za nespravodlivý, avizuje podanie odvolania. "Majáku nádeje nespôsobil môj klient žiadnu škodu ani sa neobohatil. Vznikla len situácia, keď z vlastných prostriedkov vopred, než prišla dotácia, urobil nejaké výdavky v prospech sledovaného cieľa a následne tieto výdavky refundačne kompenzoval," zdôraznil obhajca obžalovaného Marek Para.

"Rozhodnutie Mestského súdu Bratislava I, čo sa týka výroku o vine, považujem za zákonné a správne," podotkol prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I. Michal Ihnát s tým, že aj podľa jeho názoru boli splnené podmienky na upustenie od súhrnného trestu. Prokurátor sa vzdal práva na podanie odvolania.

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
Vladimir Putin.
Dohoda o neútočení v Čiernom mori v ohrození: Kremeľ si dal jasnú podmienku
Sex má pre naše telo blahodárne účinky
Žena zistila, že spala so svojím bratom: 4 strašné slová, ktoré jej zničili život!
Pápež František.
Šokujúce informácie od pápežovho lekára: Dvakrát bola situácia stratená, zvažovali aj... Stal sa ZÁZRAK?!
Ukrajinský prezident Zelenskyj.
Zelenskyj po dohode s Ruskom: Kritika USA! Čo sa mu nepáči?
Foto
Ďurianová vytrela všetkým zrak: Ako si udržiava svoju krásu? Priznala, čo je za tým!
Nová úprava štátnej hymny v podaní Oskara Rózsu v parlamente v úvode schôdze NR SR nezaznela.
Aktualizované
Na schôdzi parlamentu NEZAZNELA hymna z pera Oskara Rózsu: Kto o tom rozhodol?
Česká ministerka obrany Jana Černochová
Znepokojené Česko: VÝBUCH v závode s muníciou! Varovné slová ministerky obrany
Ilustračné foto.
Európska prokuratúra zadržala na Slovensku dvoch ľudí: Šialené, čoho sa mali dopustiť!
Ilustračné foto
Medvede sa budia zo zimného spánku: Ochranári varujú, TOTO šelmy spravia ako prvé!
(ilustračné foto)
Doktorka sa vyliečila z rakoviny: Každý deň je na raňajky JEDNU vec, aby sa jej nevrátila!
Úrad geodézie, kartografie a katastra SR v Bratislave
Novinky po kybernetickom útoku na kataster: Dobré správy prišli skôr, než sa očakávalo!
Sexi tmavovláska Soňa Skoncová (33).
FotoVáš Tip
Marekovi takmer zabehlo už pri prvých záberoch z relácie ne Jojke: Skoncová ich vybalila na divákov!