Asociácia informovala, že cieľom je vylákať od klientov peniaze za nákup podozrivo lacných zájazdov, ktoré sa v skutočnosti nikdy nezrealizujú. "Opäť upozorňujeme cestujúcu verejnosť, aby nepodľahla mimoriadne zaujímavým a podozrivo nízkym cenám zájazdov predávaných cez rôzne webové portály a sociálne siete. S veľkou pravdepodobnosťou sa stanú obeťami podvodu. Evidujeme, že hlavne v období vysokého nákupu zájazdov v predpredajných akciách sú snahy podvodníkov veľmi intenzívne a nimi používané metódy sú stále dokonalejšie," uviedla SACKA.
Na podvodnom portáli, ktorý je už nedostupný, sa predávali zájazdy renomovaných cestovných kancelárií bez akéhokoľvek právneho vzťahu a za takmer polovičné ceny. Asociácia upozornila, že v blízkej budúcnosti môže byť opäť podobný web dostupný na rovnakej alebo podobnej doméne pripomínajúcej slovenské cestovné kancelárie a agentúry.
SACKA zistila, že webová stránka sa odvolávala na poľskú cestovnú kanceláriu, ktorá podľa jej slov nemá žiadnu vedomosť o existencii svojho slovenského webu. Asociácia taktiež porovnala texty zverejnené na podozrivom webe a zistila, že ide o kompilát stiahnutých a pravdepodobne zneužitých textov. "Dokumenty boli vytvorené cez prehliadač, ktorí často využívajú podvodníci na ukrytie svojej identity na webe," dodala s tým, že oficiálny zoznam poistených cestovných kancelárií vedie Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) na svojom webovom sídle.