Riaditeľ Britského múzea George Osborne v minulosti uviedol, že hľadá spôsoby, ako vystaviť Elginove mramory v Grécku – možno formou dohody, na základe ktorej by časť diel poslali do Atén. Sunakov hovorca však uviedol, že Británia svoj postoj zmeniť neplánuje a sochy zostanú v Britskom múzeu. Britská vláda takisto neplánuje zmeniť príslušný zákon z roku 1963, ktorý zakazuje odstránenie predmetov zo zbierky Britského múzea.
Mitsotakis a Sunak mali podľa hovorcu gréckeho premiéra hovoriť aj o konflikte medzi Izraelom a hnutím Hamas, ruskej invázii na Ukrajinu, klimatickej zmene či spoločných výzvach ako migrácia. Úrad britského premiéra namiesto toho ponúkol gréckej strane stretnutie s podpredsedom britskej vlády Oliverom Dowdenom, čo grécky premiér odmietol.
Opozičná Labouristická strana uviedla, že ak Sunak plánované stretnutie zrušil z dôvodu sporu o Elginove mramory, tak potvrdil, že nie je schopný poskytnúť krajine dostatočné vedenie v oblasti hospodárstva. Downing Street uviedla, že Sunak by na stretnutí odmietol žiadosť Grécka o návrat týchto artefaktov.