Pri kúpe živočícha je tiež podľa polície dôležité poznať predávajúceho. Legálni pracujúci zverejnia svoje meno, dostupnosť, referencie, zákaznícky servis. Nelegálni predajcovia chcú zostať v anonymite. Predajca, ktorý chce používať len online koncové šifrované správy, je veľmi podozrivý, tvrdí. Polícia pri nákupe online odporúča vždy používať funkciu chatu na stránke.
"Podozrivé môže byť aj to, že predaj živočícha by sa mal uskutočniť na verejnom priestranstve, ako napríklad parkovisku, čerpacej stanici pohonných látok. Môže to znamenať, že predajca chce skryť svoju skutočnú identitu," povedali policajti. Upozornili aj na inzeráty so zlou gramatikou, podozrivé používateľské mená a e-maily či nekvalitné fotografie. Opatrný treba byť na webových stránkach, na ktoré záujemcov odkázali prostredníctvom sociálnych médií.
Exotické zvieratá sa podľa polície predávajú aj fyzicky, väčšinou na chovateľských výstavách. Stretávajú sa tam profesionálni i amatérski predajcovia. "Mali by ste sa vyhýbať aj živočíchom, o ktoré je zle postarané, respektíve ktoré sú držané v zariadeniach s nevyhovujúcimi hygienickými podmienkami či malých plastových/polystyrénových nádobách," poznamenali policajti. "V prípade akýchkoľvek pochybností radšej živočícha nekupujte. Nenechajte sa zlákať výhodnými ponukami. To, čo ušetríte, môžete zaplatiť na pokute za porušenie pravidiel, respektíve v mnohých prípadoch môžete prísť aj o samotného živočícha," uviedla polícia.