Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
11.12.2023 14:29 | Správy | Zahraničné správy

Bombový útok v Prahe?! Hrôza, čo mladík plánoval: Mrazivé podrobnosti prípadu

Krajský súd v Brne potrestal druhého z dvojice mladíkov, ktorí v roku 2021 plánovali bombové útoky na tri veľvyslanectvá v Prahe. Za prípravu teroristického útoku dostal 18-mesačný podmienečný trest s odkladom na 30 mesiacov.

Na základe servera Novinky.cz informuje spravodajkyňa TASR v Prahe. Hlavného páchateľa súd potrestal už vlani. Ten mal v čase spáchania činu 17 rokov, jeho spolupáchateľ o rok menej. Obaja zdieľali extrémistické názory a detailne plánovali konkrétnu podobu teroristického činu. Zaútočiť chceli na ambasády Spojených štátov, Izraela a Číny v Prahe v apríli 2025 na výročie masakru v Oklahoma City, pri ktorom zomrelo takmer 170 ľudí a viac než 800 sa ich zranilo.

Starší z dvojice mal v počítači nielen plány na nákup zbraní, streliva a taktického vybavenia, ale aj rôzne politické úvahy. Mladíci podľa sudkyne snívali o novej silnej spoločnosti. Napriek tomu, že väčšina ich plánov zostala len vo fáze príprav, podarilo sa im v lese odpáliť skúšobnú petardu.

Súd vlani pri vynesení rozsudku nad hlavným organizátorom zdôraznil, že na jeho správanie mal veľký vplyv autizmus - chlapec sa cítil neprijímaný a vysmievaný okolím.

Pri pondelkovom vyhlásení rozsudku nad mladším z dvojice sa sudkyňa pozastavila aj nad prístupom rodičov, ktorí podľa jej slov zlyhali pri výchove mladíka.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Hrycová má na byt krásne spomienky.
Foto
Wanda Hrycová predáva luxusný byt pod Hradom: Bohatšia o státisíce eur?!
Takto zo schátranej kaplnky odnášali telo zavraždenej Slovenky.
FotoVáš Tip
Zabitá Michaela († 23) na Filipínach: Polícia má dôležitý dôkaz z kamery! Slováci z dejiska tragédie prehovorili
Nehoda si vyžiadala zranenia.
AktualizovanéFoto
Čelná ZRÁŽKA auta s kamiónom pod Strečnom: Tragické následky!
Dokument zachytáva zákulisie Čaputovej pôsobenia v úrade.
Foto
Temná stránka života exprezidentky Čaputovej: 5 najväčších rán, ktoré utŕžila v paláci!
Monika je známa stylistka.
FotoVáš Tip
Stylistka Monika obliekala Mikuláša Černáka, teraz ju rieši polícia: Som v patovej situácii!
Herec dabuje a robí aj dabingového režiséra.
Foto
Michal Domonkoš v úprimnom rozhovore: Ľudia mu hádzali polená pod nohy! TOTO mu vyčítali
Umelá inteligencia ukazuje, ako mohol Peter Kotlár vnímať na tlačovke okolostojacich novinárov.
Foto
Kotlár prirovnal zaočkovaných ľudí ku kukurici: Je podľa odborníkov dôvod na obavy?!
Školák zomrel na trati pri košických Ťahanovciach.
Tragická smrť siedmaka († 12) z Košíc: Škola spochybňuje verziu o samovražde!
Dúfa, že mu nezostanú trvalé následky.
Foto
Exposlanec Žiak PRVÝKRÁT po hrozivom incidente ukázal tvár: Ostane bez trvalých následkov?
Vláda podá pomocnú ruku tým najzraniteľnejším.
Štát pre Slovákov chystá adresnú energopomoc: Kto si za plyn priplatí?
Ilustračné foto
Vracia sa zima! Na Slovensko mieri výrazné OCHLADENIE: Čo predpovedajú odborníci?
Francúzsky prezident Emmanuel Macron
Macron o dohode na prímerie na Ukrajine: Odvážny odkaz Putinovi!