Folbiggovú uväznili v roku 2003 po tom, čo ju odsúdili za vraždy jej štyroch detí, ktoré náhle a bez vysvetlenia zomreli v rokoch 1989 až 1999. V minulosti ju prezývali "najhoršia sériová vrahyňa Austrálie". Žena tvrdohlavo vyše dve desaťročia bojovala, aby dokázala svoju nevinu, a tento rok už skôr dostala milosť, keď sa zistilo, že deti zomreli prirodzenou smrťou.
"Takmer štvrť storočia som zažívala nedôveru a nepriateľstvo. Trpela som týraním vo všetkých jeho podobách," povedala Folbiggová vo štvrtok novinárom, keď ju austrálsky súd zbavil obvinení. "Som vďačná, že mi najnovšia veda a genetika dali odpovede na otázku, ako moje deti zomreli," dodala a s námahou zadržiavala plač.
Folbiggovú odsúdili za vraždy svojich troch detí Patricka, Sarah a Laury, ako aj za zabitie syna Caleba. Deti boli vo veku 19 dní až 18 mesiacov. Rozsiahly prípad proti Folbiggovej bol postavený prevažne na jej zápiskoch v denníku plných hnevu, v ktorých podľa tvrdenia prokurátorov priznávala vinu.
Uznali ju za vinnú z udusenia a zaškrtenia detí, hoci na to chýbali forenzné dôkazy. Vedci v posledných rokoch pokročili a odhalili veľmi zriedkavé genetické mutácie a vrodené chyby, ktoré pomohli vysvetliť náhlu smrť detí. Austrálska akadémia vied - kolektív niekoľkých najlepších výskumníkov krajiny - sa stala v ženinom prípade vplyvným obhajcom.
Folbiggovú prepustili z väzenia už v priebehu tohto roka, keď jej guvernér austrálskeho štátu Nový Južný Wales udelil nepodmienenú milosť. Musela však ešte prejsť osobitným právnym procesom, aby mohol odvolací súd Nového Južného Walesu oficiálne zrušiť jej rozsudky. Folbiggovej obhajkyňa Rhanee Regová vyhlásila, že toto rozhodnutie teraz otvára dvere pre "nárokovanie na hmotné odškodné".