"Neexperimentujte s účinkami výbuchu pyrotechnických výrobkov v okolí, kde sa nachádzajú aj iné osoby. Odpaľujte ju v bezpečnej vzdialenosti," zdôraznila s tým, že človek pod vplyvom alkoholu alebo iných psychotropných látok nemá obsluhovať zábavnú pyrotechniku.
Nevybuchnutú pyrotechniku treba podľa Hrabovskej považovať za poškodenú a nezapaľovať ju opakovane. Potrebné je zlikvidovať ju podľa návodu na použitie. Ako uviedla, ľudia by ju nemali kupovať od "voľnopredajcov", ale v certifikovaných špecializovaných obchodoch. "Takéto výrobky prešli riadnym testovaním bezpečnosti, spĺňajú stanovené technické požiadavky a vybavené sú návodom k použitiu aj v slovenskom jazyku," priblížila.
Avizovala, že používanie zábavnej pyrotechniky je legislatívne regulované všeobecne záväznými nariadeniami miest a obcí. "Nariadenie určuje nielen, či je odpálenie pyrotechniky v konkrétnej obci alebo meste povolené, ale zahŕňa aj lokáciu stanovenú pre odpálenie pyrotechniky, ako aj čas a obdobie, počas ktorého ju možno použiť," uviedla. Za nedodržanie podľa nej hrozí sankcia.