O úmrtí informoval samotný Mosad, na čele ktorého stál Zamir v rokoch 1968 - 1974. Ako šéf tajnej služby riadil pátranie po členoch palestínskeho komanda, ktoré zabilo 11 izraelských športovcov na olympijských hrách v Mníchove v roku 1972. "Jeho prínos pre bezpečnosť Izraela si budeme pamätať ešte mnoho rokov," napísal izraelský minister obrany Joav Galant na sociálnej sieti X.
Zamir viedol Mosad aj v čase, keď Egypt a Sýria 6. októbra 1973 počas osláv najväčšieho židovského sviatku Dňa zmierenia (Jom Kipur) zaútočili na Izrael. Neskôr spomínal, ako mu vysokopostavený informátor Ašraf Marván, prezývaný Anjel, povedal, že Káhira a Damask plánujú podniknúť prekvapivú ofenzívu na izraelskom území. Vojenská rozviedka to však považovala za lesť a Marvána — zaťa niekdajšieho egyptského prezidenta Džamála Násira — označila za dvojitého agenta, v dôsledku čoho sa podľa Zamira nepodarilo uskutočniť plnú mobilizáciu.
O niekoľko hodín neskôr však Egypt a Sýria zaútočili a prerazili izraelské línie. Takzvaná Jomkipurská vojna, v ktorej Izrael nakoniec zvíťazil, sa oficiálne skončila 25. októbra 1973. Stala sa však traumou pre Izraelčanov, ktorí sa v súčasnosti spamätávajú z bezprecedentného útoku militantného hnutia Hamas.
"(Zamir) odišiel s pocitom, že ak by bol dôraznejší, možno by k vojne v roku 1973 nedošlo. Vnútorne ho to zožieralo," povedal Danny Jatom, šéf Mosadu v rokoch 1999 - 2001.