Spojeneckému hnutiu Hamas vyjadril sústrasť. Súčasne podľa agentúry Reuters varoval Izrael pred bezbrehými dôsledkami, ak sa rozhodne viesť vojnu proti Libanonu. Spojené štáty medzitým zopakovali, že sa obávajú rozšírenia vojny medzi Izraelom a Hamásom na ďalšie fronty na Blízkom východe.
Izrael sa k utorkovému útoku na druhého najvyššie postaveného predstaviteľa Hamasu na južnom bejrútskom predmestí Dahíja oficiálne neprihlásil. Podľa analytikov však mohlo ísť zároveň aj o odkaz Izraela Hizballáhu, že ľahko dosiahne aj na jeho hlavnú baštu, píše Reuters. Išlo totiž o prvý takýto úder na území libanonského hlavného mesta. Doposiaľ sa izraelské údery obmedzovali na juh Libanonu v reakcii na cezhraničné ostreľovanie obcí na severe Izraela ozbrojencami z Hizballáhu.
Nasralláh v televíznom prejave uviedol, že ostreľovanie severného Izraela, ktoré Hizballáh začal "promptne" 8. októbra, teda bezprostredne po krvavých útokoch Hamasu na južný Izrael, zabránilo rozsiahlejšiemu bombardovaniu územia Libanonu židovským štátom a preukázalo, že schopnosť Izraela odradiť takéto útoky "sa zrútila". Zároveň varoval, že ak sa Izrael rozhodne rozpútať proti Libanonu vojnu, bude Hizballáh bojovať až do samého konca a nebude poznať v bojoch "žiadne medze" a "žiadne pravidlá".
"Ktokoľvek pomýšľa na vojnu s nami - bude toho, jedným slovom, ľutovať," povedal Nasralláh bez toho, aby však svoje hrozby akokoľvek konkretizoval, podotkla agentúra Reuters. Hizballáh je kľúčovým spojencom Iránu aj Hamasu a zároveň najmocnejšou vojenskou silou v Libanone. Mnohé krajiny vrátane Spojených štátov, Británie, štátov EÚ, Ligy arabských štátov a niekoľkých arabských krajín ho tiež označujú za teroristickú organizáciu.