Politikovi spolupracovníci o tom v jeho mene informovali v utorok na sociálnej sieti Facebook. V statuse sa píše, že do trestnej cely Navaľného presunuli hneď po tom, ako sa mu po prevoze na ruský Ďaleký sever skončila povinná karanténa.
Dôvodom pre ďalší pobyt v trestnej samotke bolo to, že "odsúdený Navaľnyj sa odmietol predstaviť" formou, akú vyžaduje väzenský poriadok, nereaguje na výchovnú prácu a "nevyvodzuje z nej pre seba správne závery". Na samotke Navaľnyj pobudne sedem dní, píše sa v príspevku na sociálnych sieťach.
Navaľnyj v ňom pripomína, že denný režim v trestnej cele je iný, preto musí na prechádzky po dvorčeku svojej cely chodiť skoro ráno. V súvislosti s tým Navaľnyj ironicky konštatuje, že "je len málo vecí, ktoré sú také osviežujúce ako prechádzka v Jamale o pol siedmej ráno". V tom čase dňa sa teploty v tejto časti Ruska pohybujú okolo mínus 25 alebo aj mínus 30 stupňov Celzia.
Na svoju adresu Navaľnyj kriticky píše, že bol "maloverný a naivný", keď si myslel, že ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi postačí, že ho dal previezť do väznice pri polárnom kruhu a nedá ho už za trest posielať na samotku. Od začiatku výkonu svojho trestu je Navaľnyj v trestnej cele už 24.-krát. Keď sa započíta týchto sedem dní, Navaľnyj strávi vo väzenskej izolácii za necelé dva roky spolu 273 dní. Podmienky zadržania v trestnej cele sú obzvlášť prísne: väzni nesmú prijímať balíky zvonku, chodiť na prechádzky po väzenskom dvore a nedostávajú posteľnú bielizeň.