Inžinierom sa nakoniec vďaka improvizácii podarilo nasmerovať modul správnym smerom, spoločnosť však neskôr oznámila, že príčinou poruchy pohonu bola zrejme "kritická strata pohonnej látky". V utorok napokon spoločnosť priznala, že Peregrine "nemá žiadnu šancu na mäkké pristátie" na Mesiaci a odhadla, že v nádrži zostáva palivo na najbližších 40 hodín. Kozmickú loď však podľa vyhlásenia plánuje prevádzkovať až do vyčerpania pohonných látok.
Peregrine Mission One je súčasťou programu amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) na dopravu vedeckých nákladov na povrch Mesiaca. Vyhlásili ho v roku 2018. Modul na palube nesie dve desiatky vedeckých prístrojov vrátane šiestich malých vozidiel na prieskum povrchu Mesiaca. Okrem toho vezie aj vzorky DNA a spopolnené pozostatky 69 osôb.
Doteraz sa mäkké pristátie na Mesiaci podarilo iba štyrom vesmírnym agentúram: Sovietsky zväz bol prvý v roku 1966, po ňom nasledovali Spojené štáty. USA sú stále jedinou krajinou, ktorá na Mesiac vyslala ľudí. Čínska misia za posledných desať rokov úspešne pristála trikrát a Indii sa to podarilo na druhý pokus v minulom roku. Súkromné misie Izraela a Japonska, ako aj nedávny pokus ruskej vesmírnej agentúry, boli neúspešné. Ďalší pokus prebehne pod záštitou americkej súkromnej spoločnosti Intuitive Machines, ktorá vo februári odštartuje vesmírnu misiu s cieľom pristáť na južnom póle Mesiaca.