Pre mladých preživších, ktorí neskôr opísali, že ľudské mäso nechutí naozaj nijako, nebola iná možnosť. Na krájanie či rezanie mäsa použili sklo a utešovali sa tým, že by to spravili aj iní ľudia v ich situácii. Preživší, ktorí netušili, ako dlho ostanú uväznení v horách a či vôbec sa niekedy dostanú domov, uzavreli dohodu. "Sľúbili sme si, že ak niekto z nás zomrie, ostatní sú povinní zjesť jeho telo," pokračoval.
Ako dnes vyzerá Roberto si pozrite v galérii.
Tí, ktorí prežili, stratili akúkoľvek nádej na záchranu. Po neuveriteľných dvoch mesiacoch sa Roberto a Fernando Parrado vydali hľadať pomoc. Naplnili svoje ponožky ľudským mäsom a vydali sa na cestu. Pri ceste sa orientovali len tým, že smerovali k horám, na ktorých vrcholkoch už nebol sneh. Chceli sa dostať čo najbližšie k Čile.
Last image taken before Flight 571 crashed in The Andes.
— Journey Through Time (@JrnyThroughTime) January 6, 2024
Flight 571, carrying a Uruguayan rugby team, crashed in the Andes in 1972. Survivors endured harsh conditions for 72 days before rescue. pic.twitter.com/KCQJKKWscw
Po neuveriteľných 10 dňoch blúdenia po zasnežených horách obrovskou náhodou natrafili na pastiera Sergia Catalana, ktorého stretli na brehu rieky 23. decembra. Po 72 dňoch plných beznádejne boli prevezení do opatery lekárov a pre ostatných prežiších bol vyslaný vrtuľník.
Foto z výstavy aj to, ako dnes vyzerajú preživší, si pozrite v galérii.
Prežili Roberto a Fernando, Carlos Rodriguez, Jose Algorta, Alfredo Delgado, Daniel Fernandez, Roberto Francios, Roy Harley, Jose Inciarte, Alvaro Mangino, Javier Methol, Ramon Sabella, Adolfo Strauch, Eduardo Strauch, Antonio Vizitácia a Gustavo Zerbino. Tí, ktorí ešte žijú, v súčasnosti prednášajú o prežití a delia sa o svoje skúsenosti po celom svete.