V roku 1829 opustili chlapci ázijský kontinent a odišli do USA, kde sa nakoniec oženili - rovnako s dvojčatami - a mali mnoho detí. Chang a Eng zomreli pred 150 rokmi, 17. januára 1874, tri hodiny po sebe vo veku 62 rokov.
Chang a Eng sa narodili 11. mája 1811 čínskym rodičom v rybárskej dedine Meklong. Ich matka bola urastená atraktívna 35-ročná ženou, ktorá predtým porodila štyri zdravé deti. Aj pôrod chlapcov údajne prebiehal hladko, pretože boli veľmi drobní. Na prekvapenie všetkých boli ale tiež zrastení v polovici hrudného koša.
Súčasná chirurgia by podobne fyzicky zrastených súrodencov dokázala pomerne ľahko oddeliť, nie však medicína v 19. storočí, ktorá nepoznala ani röntgen. V obave o život svojich synov odmietali rodičia riskantné návrhy na operáciu, šíreniu správ o zvláštnych bratoch ale zabrániť nevedeli. V roku 1824 si Changa s Engom pozval na audienciu nový siamský kráľ Rama III., o niekoľko rokov neskôr sa mladíci stali súčasťou zvláštneho posolstva do Indočíny.
V roku 1824 vstúpil dvojčatám do života britský obchodník Robert Hunter, ktorý v nich videl obrovský finančný potenciál a snažil sa ich preto vyviezť z krajiny. Povolenie na tento krok dostal od siamských úradov až o päť rokov. V roku 1829 teda bratia opustili ázijský kontinent a odplávali s Hunterom do Spojených štátov, kde boli ďalších 15 rokov senzáciou.
Chang s Engom precestovali nielen americký kontinent, ale zavítali aj do Anglicka a rady ďalších európskych krajín. Zvyčajne pred užasnutými divákmi predvádzali množstvo zložitých pohybov, zatiaľ čo publikum počúvalo prednášku o ich nezvyčajnej telesnej vade. Boli nielen veľkou atrakciou, ale stali sa aj cieľom vedeckých výskumov. Lekári však ich oddelenie vzhľadom na nejasný obsah spoločného svalového pásu neodporúčali.