"Na život potrebuje vysokú teplotu, vyššiu ako u nás, ide o 20 stupňov Celzia a viac. Najlepšie sa im darí v oblasti Indočíny, pretože potrebujú vysokú vlhkosť. Larvy zasa potrebujú menej svetla. Tento hmyz teda nie je žiadnym nebezpečenstvom pre Slovensko, pretože neprežije pri takých teplotách, aké sú u nás," povedal.
Ako vysvetlil, larvy múch sa počas čistenia aplikujú na znečistené plastové obaly potravín, ktoré do prevádzky prídu z predajní. "Je na nich rôzny biologický odpad, kúsky potravín, mäsa, krv zo surového mäsa... Tieto larvy konzumujú materiál, ktorý už hnije, pretože nemajú zuby, iba sacie ústrojenstvo. Dokážu krv či hnijúce kúsky mäsa úplne skonzumovať, a tým veľmi efektívne vyčistiť plastové obaly a fólie," uviedol Kolesár.
Spoločnosť v rámci svojej technológie vytvorila vnútorný systém, v ktorom larvy žijú. "Poskytnú sa im fólie, z ktorých, laicky povedané, vyoblizujú zvyšky potravín. Keď nemajú čo ďalej prijímať, tak sa vrátia do priestorov, ktoré sme priamo pre ne vyvinuli a tam prenocujú a čakajú na ďalšiu dávku potravy. Všetky výlučky, ktoré pri tom vyprodukujú, zostávajú v spodnej časti boxov, v ktorých nocujú," poznamenal Kolesár. Ako pripomenul, viaceré detaily technológie zostávajú do ukončenia patentového konania utajené.