Spoločnosť ecol Trade, ktorá technológiu vyvinula, v súčasnosti spolupracuje pri odstraňovaní potravinového bioodpadu z plastov so spoločnosťou Kaufland. Tá už technológiu využíva vo všetkých svojich slovenských predajniach. Podľa manažéra odpadového hospodárstva obchodného reťazca Romana Briatku začala spolupráca so startupom postupne.
"Začali sme s kilovým vreckom našich plastových obalov a testovali sme, či je hmyz schopný ich vyčistiť a do akej miery. Riešili sme napríklad aj otázky, či hmyz nebude tvoriť nejaké mikroplasty. Analýzy ukázali, že larvy žiadne mikroplasty netvoria a odstraňujú iba živočíšne nečistoty. Obal je po vyčistení suchý a schopný recyklácie. Dnes sme pri projekte, ktorý zahŕňa všetkých 79 predajní, z ktorých dokážeme vyčistiť fólie a obaly," skonštatoval Briatka. Za rok sa dokáže takýmto spôsobom vyčistiť viac ako 1500 ton fólie, ktorá by inak skončila na skládke alebo v spaľovni.
Na čistenie potravinových plastových obalov a fólií sa využívajú larvy muchy čiernej. Podľa Eduarda Kolesára zo spoločnosti ecol Trade ide o neinvazívny druh, ktorý by v našich podmienkach nedokázal samostatne prežiť.