Opozičný líder mal prežiť hodiny hrôzy: Bitka, ponižovanie a vyhrážky zabitím!
18. 1. 2024, 10:01

Zdroj: istock
Srbský opozičný líder Nikola Sandulovič, ktorého zadržiavala tajná služba v Belehrade, tvrdí, že ho jej príslušníci "bili, mučili, ponižovali" a vyhrážali sa zabitím jemu i jeho rodine, informuje vo štvrtok TASR podľa správy denníka The Guardian.
Sandulovič je vodcom srbskej Republikánskej strany, ktorá patrí medzi menšie opozičné zoskupenia. Ako spresnil, z jeho domova ho odviedli pred desiatimi dňami a následne ho tajná služba vystavila viac než šesťhodinovému násilnému zaobchádzaniu. Opozičný vodca zostal v dôsledku toho ochrnutý na ľavej strane tela a utrpel poškodenie nervovej sústavy, uviedol jeho právnik.
"Bol som unesený členmi srbskej tajnej polície, ktorí ma zbili, mučili, ponižovali a vyhrážali sa zabitím mne i mojej rodine viac než šesť hodín, ohrozujúc tak nielen moje zdravie, ale aj môj život," uviedol Sandulovič v stredu vo svojom prvom vyhlásení po prepustení.
"To všetko pre moje politické presvedčenie a pre to, že som položil kvety na hrob zavraždeného sedemročného dievčaťa, ktoré patrilo do rodiny Jashariovcov," dodal.
Sandulovič bol predtým obvinený z porušenia zákonov zakazujúcich podnecovanie národnej, rasovej a náboženskej neznášanlivosti, spresňuje The Guardian. Obvinenia boli vznesené po tom, čo sa ospravedlnil za zločiny spáchané Srbmi voči etnickým Albáncom počas vojny o nezávislosť Kosova v rokoch 1999-2000.
Strana
1/2