Tiahnuť sa bude od parku pod pamätníkom SNP popri hoteli Lux, Dome kultúry až po koniec Leninovho parku - Triedy SNP. Dĺžka tak presiahne kilometer. Prioritou sa podľa víťazného vizuálneho návrhu od architektonického ateliéru Between z Bratislavy stali chodci, nie autá, tak ako je to teraz.
Námestie Slobody má na rozlohe územia cez štyri hektáre plniť po revitalizácii a modernizácii novú mestotvornú, sociálno-spoločenskú a environmentálnu úlohu. Celý priestor sa zazelení a v synergii s obnoveným Domom kultúry sa tu podľa architektov vytvorí atraktívny bod na mape Slovenska a strednej Európy.
„Námestie má byť plné ľudí, vytvorí predpolie pred Domom kultúry po jeho rekonštrukcii. Tam bude ťažisko. Pôjde o nadčasový priestor, v ktorom sa môžu konať rôzne formy trhov, koncertné podujatia, výstavy a iné spoločenské aktivity. Tento verejný priestor môže žiť 24 hodín denne. Smerom k pamätníku SNP bude mať koncepciu parku, nepočíta sa tu iba so spevnenou plochou. Nechceli sme opomenúť tému ochladzovania priestorov, nevniesli sme sem žiadne aditívne konštrukcie a hmoty. Čerešničkou nášho riešenia je pavilón v navrhovanom parku, ktorý zaktivizuje námestie. Pôjde o stavbu svetovej architektúry, objekt bude takpovediac neviditeľný v tomto priestore. Budú tu môcť sedieť ľudia, piť kávu, pozerať sa von na hrajúce deti a zároveň sa pozerať i na svetovú architektúru,“ prezradila architektka Katarína Fejo z ateliéru Between.