Ako píše portál LADbible, Jenny Radcliff odštartovala svoju kariéru v 80. rokoch minulého storočia už ako tínedžerka. Rozhodla sa však začať vo veľkom. Za svoj prvý cieľ si zvolila opustenú budovu v Liverpoole. "Na rohu bol veľký starý prázdny dom. Skúšali sme, či sa dostaneme dovnútra, nie preto, aby sme niečo ukradli. Len aby sme sa porozhliadli, pretože sme sa nudili," zaspomínala si. Tak ako sama podotkla, z domu nič neodcudzila, no napätie pri vlámačke sa jej zapáčilo. A tak sa rozhodla v tom pokračovať.
Život sa jej obrátil naruby vo chvíli, keď v jednom bare spoznala futbalistu. Ten ju požiadal, či by nechcela otestovať jeho nový bezpečnostný systém na dome a ona súhlasila. S vniknutím do budovy pritom nemala žiadny problém, stačilo aby sa skamarátila s upratovačkou a bola dnu. "Ľudia ma nepodozrievajú, pretože nevyzerám hrozivo. Ale nikdy neviete, či je niekto tým, za koho sa vydáva," vysvetľuje po rokoch praxe. Už počas svojho prvého prípadu si mohla všimnúť, ako jednoducho sa vie dostať k niekomu do bytu.
Keby chcela niečo odcudziť, nebol by s tým žiadny problém. Tým chce poukázať na to, aby ľudia boli ostražití, nikdy totiž neviete, či si dobrovoľne nepustíte do domu zlodeja. Medzi časté chyby Janny radí zverejňovanie svojho majetku na sociálnych sieťach. "Ľudia si neuvedomujú, že váš online život je prepojený s vaším fyzickým majetkom," povedala odborníčka. Či už sa chcete pochválite nových televízorom alebo dovolenkou, robíte zo seba cieľ. Na rovnakej báze funguje aj prezrádzanie svojej rutiny. Ak ste na internete aktívny, niekto si môže jednoducho zistiť, v akom čase nie ste doma a využiť to.
Profesionálna zlodejka tiež radí, že ak nechcete prísť k ujme, mali by ste si zaobstarať kamerový systém a pravidelne monitorovať situáciu. Na škodu nie sú ani nastražené pasce napríklad v podobe ponechaného náradia na prístupných miestach. Medzi veľmi časté chyby tiež patrí dôverčivosť voči neznámym ľuďom ako sú susedia či upratovačky. Poistiť by ste sa mali aj v čase vašej neprítomnosti. Jenny radi, aby ste nezabudli na odstrašujúce prostriedky. Postačí časovač osvetlenia, aby to vyzeralo, že je niekto doma. Neodporúča ani mohutnú zeleň okolo obydlia, v ktorej by sa niekto mohol schovať.