Zástupcovia KDH o tom informovali na utorkovom tlačovom brífingu. "Tento krok vítame, že sa konečne vláda zaoberá zdravotníckym personálom a ako zvýšiť kapacity v školstve. Na druhej strane musíme poznamenať, že dôjde k zhoršeniu kvality výučby, ktorá je už teraz značne narušená," uviedol poslanec parlamentu za KDH Peter Stachura. Poukázal napríklad na to, že študenti majú nedostatočné priestory najmä na praktickú výučbu a "nemajú sa na kom učiť".
Samotné zvýšenie počtu študentov podľa KDH nevyrieši situáciu v sektore aj preto, že mnohí síce na Slovensku vyštudujú, no aj napriek tomu odídu pracovať do zahraničia.
Vláda by sa preto podľa hnutia mala zamyslieť nad tým, ako absolventov udržať na Slovensku aj ako ich motivovať vrátiť sa zo zahraničia naspäť do slovenských nemocníc. Zaoberať by sa tiež podľa neho mala problematikou vysokého počtu zahraničných študentov na lekárskych fakultách. "Internacionalizacia je dôležitá. Vieme, že ich fakulty prijímajú aj z finančných dôvodov. (...) Ale je faktom, že drvivá väčšina odchádza pracovať späť do zahraničia," skonštatoval poslanec Ján Horecký (KDH).