Z Ruska by podľa svojich slov chcel spraviť krajinu, "ktorá sa nesnaží rozšíriť svoje územie s pomocou armády."
AFP vysvetľuje, že takáto kampaň je v Rusku takmer nemysliteľná vzhľadom na to, že tamojšie úrady už uväznili desiatky ľudí za podobné kritické vyjadrenia voči takmer dva roky trvajúcej vojne.
Nadeždin nedávno uviedol, že sa mu denne podarí vyzbierať desiatky tisíc podpisov na svoju podporu. Podľa údajov na webovej stránke jeho volebnej kampane ich mal vyzbieraných už vyše 100.000. Ústredná volebná komisia požaduje, aby potenciálni kandidáti do 25. januára doručili 105.000 podpisov z rôznych ruských regiónov.
Zatiaľ nie je jasné, či mu umožnia kandidovať za prezidenta. Vyjadril však presvedčenie, že jeho kritika je tolerovaná, pretože je bývalým členom ruského politického systému. V tejto súvislosti pripomenul, že Vladimira Putina kritizoval posledných desať rokov.
Podľa svojich vyjadrení očakával, že kandidatúru proti Putinovi oznámi niekto prestížnejší než je on sám. K takémuto kroku nedošlo, čo vyústilo v jeho rozhodnutie uchádzať sa o posť šéfa Kremľa.
Podotkol tiež, že momentálne komunikuje so svojimi priaznivcami len prostredníctvom sociálnych médií.
Hoci je presvedčený, že Putin "zničil" verejné inštitúcie v Rusku a znemožnil slobodné voľby, Nadeždin uviedol, že zmena môže nastať len prostredníctvom volieb. "Všetky ostatné spôsoby - revolúcie, nech už majú akúkoľvek farbu, alebo prevraty - sú oveľa horšie," dodal podľa AFP.