Súčasťou múzea je ukážková replika bytu zariadeného v štýle 70. a 80. rokov minulého storočia, v ktorej nechýba linoleum, tapety či starý nábytok s vinylovým obrusom na kuchynskom stole. V trvalých expozíciách nájdu záujemcovia staré telefóny, televízory, rádiá či gramofóny, ktoré boli považované za pýchu vtedajšieho európskeho priemyselného dizajnu. Súčasťou múzea je aj expozícia školy a obchodu.
„Väčšinu vystavených exponátov si dobre pamätám a je až neuveriteľné, ako sa všetko zmenilo. No je skvelé, že exponáty vydržali v takomto stave až doteraz,“ uviedla Žaneta Wohlandová z Múzea Vtedy. Prehliadkou výstavných priestorov získajú návštevníci ucelený pohľad na to, ako sa žilo kedysi a kam sa spoločnosť a technológie odvtedy posunuli.
>>>FOTO v GALÉRII TU<<<
Telefóny
V Prievidzi nechýba ani výstavná expozícia historicky vzácnej zbierky telefónov, telekomunikačnej a meracej techniky a telefónnych ústrední, ktoré sa na území Slovenskej republiky používali od roku 1884 až do konca 20. storočia. Zbierka obsahuje takmer 100 rôznych exemplárov prístrojov vrátane tých zo sekretárskej súpravy.
Televízory
Na veľkú debnu s čiernobielym obrazom si zrejme pamätáme všetci. Elektrónkové kusy zo 70. a 80. rokov dnes vystriedali ploché a veľké obrazovky s parádnym rozlíšením.
Kuchyne
V Prievidzi nájdete aj typické socialistické zariadenie. Kuchyňa s názvom Karmen bola vyrobená vo fabrike Mier Topoľčany v roku 1973.
Práčky
Neodmysliteľný pomocník v domácnosti. Už vtedy boli niektoré práčky so sušičkou a s odstredivkou. Dnes je to samozrejmosťou.