SR, ktorá dosiahla skóre 54 zo 100, sa tak priblížila k Poľsku, za ktorým dlhodobo zaostávala. Priemer členských štátov Európskej únie je 64.
Slovensko sa zo 60. miesta v roku 2020 posunulo podľa TI o 13 priečok na aktuálnu 47. pozíciu. Ako vysvetľuje Transparency, svetová stupnica CPI je zostavovaná na základe ďalších 13 indexov nezávislých inštitúcií za uplynulé dva roky, a teda reflektuje funkčné obdobie bývalého kabinetu Eduarda Hegera a čiastočne aj úradníckej vlády Ľudovíta Ódora.
Susedné Česko je na 41. priečke (skóre 57) a Maďarsko je ako najhoršie umiestnená krajina z Európskej únie až 76. (skóre 42).
Celkovo na posledných priečkach korupčného indexu sa umiestnili krízami zmietané štáty vrátane Sýrie, Venezuely a Somálska. Najnižšie skóre ako región dosiahla subsaharská Afrika, a to aj napriek pokroku v niektorých štátoch.
Šéfka TI Alexandra Herzogová v tejto súvislosti poznamenala, že korupcii sa darí v krajinách, v ktorých sú oslabené oblasti právneho štátu, nezávislých médií a občianskej spoločnosti.