Zlúčenie nebolo podľa BVS účelovým konaním, ktorého cieľom by bolo, aby sa Infra Services vyhla sankčnému postihu. Malo ísť o legitímne obchodné a manažérske rozhodnutie. BVS zároveň podotýka, že slovenská právna úprava verejného obstarávania nepozná konštrukciu prechodu administratívnoprávnej či deliktuálnej zodpovednosti na právneho nástupcu právnickej osoby. Odvodiť sa to podľa nej nedá na základe žiadnych ustanovení zákona o verejnom obstarávaní či správneho poriadku ako príslušných právnych predpisov.
Návrh o zlúčení BVS a jej dcérskej firmy schválilo bratislavské mestské zastupiteľstvo vo februári 2021. Odôvodnené to bolo analýzou vodární, podľa ktorej to bolo najlepším riešením z hľadiska hospodárnosti a efektívnosti ďalšieho poskytovania služieb.
Infra Services vznikla v roku 2007 ako dcérska spoločnosť BVS. Vykonávala činnosti, ktoré sa týkali projektovania, realizácie a údržby vodovodných a kanalizačných sietí. V júli 2020 sa BVS stala jediným akcionárom tejto svojej dcérskej spoločnosti, a to po viac ako desiatich rokoch pôsobenia súkromných investorov. Vodárne odkúpili 49-percentný podiel v Infra Services od spoločnosti Grafobal Group development za 10,5 milióna eur. Majoritným akcionárom BVS je mesto Bratislava s podielom akcií 59,29 percenta.