Ešte uplynulú jeseň preto zvolali pracovné stretnutie. "Užívatelia poľovných revírov, ktorí tu majú právo výkonu poľovníctva, boli vyzvaní na intenzívne znižovanie početnosti diviačej zveri v bezprostrednom okolí intravilánu a rizikových oblastí," uviedla s tým, že prijali aj ďalšie opatrenia v súvislosti s výskytom afrického moru ošípaných v diviačej populácii na Slovensku.
Lov odchytom by sa podľa jej slov mal zvážiť nielen na nepoľovných plochách, ale aj na poľovných pozemkoch, kde je riziko lovu odstrelom z dôvodu vysokej návštevnosti priľahlého lesoparku obyvateľmi. "Prípadne lov v lesoparku uskutočniť v súčinnosti samospráv, mestskej polície či Policajného zboru SR za prísnych bezpečnostných opatrení," dodala Pramuková.
Okrem iného boli podľa Pramukovej dohodnuté ďalšie operatívne opatrenia, ako napríklad častejšie návštevy atakovaných miest poľovníkmi či plašenie a vytláčanie diviačej zveri z miest ohrozujúcich bezpečnosť obyvateľov na poľovné plochy, kde ju bude možné bezpečne eliminovať, čo už aj bolo niekoľkokrát realizované. "OÚ Košice, pozemkový a lesný odbor sleduje vývoj početnosti diviačej zveri a plnenie schváleného plánu lovu diviačej zveri a je súčinný pri riešení mimoriadne vzniknutých situácií," doplnila.