"Počujeme hrozby prichádzajúce od amerických predstaviteľov. Hovoríme im, že už nás otestovali a teraz sa navzájom poznáme - nijaká hrozba nezostane bez odpovede," uviedol Salámí podľa iránskej tlačovej agentúry Tasnim.
Iránske štátne médiá citovali aj ministra zahraničných vecí Hosejna Amíra Abdollahjána na rokovaní vládneho kabinetu: "Spojené štáty musia zastaviť svoje vyhrážky a sústrediť sa na politické riešenie." Podľa neho musí Washington akceptovať "ako fakt odboj" - teda alianciu ozbrojených skupín spájaných s Iránom z celého blízkovýchodného regiónu.
Americký prezident Joe Biden v utorok uviedol, že už rozhodol o reakcii Spojených štátov na nedeľňajší dronový útok na amerických vojakov v Jordánsku. Bližšie detaily však nešpecifikoval.
Spojené štáty z útoku obvinili proiránske milície pôsobiace v Iraku a prisľúbili náležitú reakciu. Proiránska ozbrojená skupina Katáib Hizballáh pôsobiaca v Iraku následne v utorok oznámila, že pozastavuje svoje vojenské operácie namierené proti americkým vojakom na Blízkom východe.
Najnovší útok na amerických vojakom zvýšil obavy z rozšírenia konfliktu medzi Izraelom a hnutím Hamas v Pásme Gazy aj do ďalších častí Blízkeho východu. USA od 17. októbra minulého roka zaznamenali viac než 158 útokov dronmi a raketami na svoje jednotky a spojencov operujúcich v Iraku a Sýrii. Nedeľňajší útok na americkú základňu v Jordánsku bol však prvý, pri ktorom od začiatku vojny v Pásme Gazy zomreli americkí vojaci.