S informáciou prišiel ako prvý portál aktuality.sk. Marcelovi na jeseň 2021 diagnostikovali zákernú rakovinu, s ktorou bojoval ako lev do posledného dychu. Najskôr napadla jeho črevá, potom už aj pečeň. Svoj boj však nakoniec prehral a aj napriek trápeniam, ktorými si musel prejsť, odišiel tak, ako si to vždy prial - s úsmevom na tvári a láskou v srdci.
Svoje posledné slová však stihol predať divákom na svojom poslednom vystúpení, ktoré už zo slabosti však odohrať nevedel. Po dohode s lekármi sa napokon pred pár dňami presunul z bratislavskej nemocnice do rodičovského domu v Kremnici, kde obklopený milovanou rodinou strávil posledné dni svojho života. Napokon v pokoji a zmierený so svojim osudom odišiel na druhý svet. Česť jeho pamiatke.
Marcel Nemec
* 8. júna 1971
† 16. februára 2024
Marcel sa narodil v Kremnici. Vyštudoval herectvo na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Počas jeho štúdia založil spolu so spolužiakmi satiricko-umelecký súbor Jána Kopytu pod názvom Kopytovci, s ktorým hrávali autorské predstavenia a kabarety. Po štúdiu sa zamestnal v reklamnej agentúre, kde neskôr zastával pozíciu riaditeľa obchodu a marketingu futbalovej Sparty Praha.
V roku 2003 napísal knihu HomoŠapiens, ktorá je jedinečná v tom, že sa v nej prvýkrát na Slovensku mediálne známy človek, ktorý pôsobí v šoubiznise, otvorene priznáva k homosexualite. Pracoval tiež pre svoje občianske združenie Moonlight camp, ktoré sa venuje zážitkovému vzdelávaniu detí a mládeže a bol jedným zo zakladateľov OZ Tatry máme radi, ktoré v lete organizuje zážitkový tábor v slovenských horách.
Účinkoval v TV reklamách a televíznych seriáloch ako napríklad Hranica, Delukse, či Mafstory. Počas svojho života nezanevrel ani na filmovú tvorbu a stvárnil postavy vo filmoch ako Prvý slovenský horor, Amnestia, Prežiť svoj život, Modrá ruža a v mnohých ďalších. Účinkoval tiež v divadle Aréna a v Mestskom divadle Žilina. Na Novej scéne hral v muzikáli Fontána pre Zuzanu. Nakoniec však zakotvil v divadle La Komika, kde hral v mnohých divadelných insenáciách od Srdce z azbestu, Navždy alebo nikdy alebo Made in Slovenskooo, ktorá bola zároveň aj poslednou, ktorú umelec dokázal na sklonku života zahrať.