Ako píše portál The Sun, rodinka pochádza zo Sardínie z odľahlej dedinky Perdasdefog. Ide o oblasť, ktorá spolu s ďalšími štyrmi regiónmi sveta (Ikarii, Okinawe, Loma Linda a polostrov Nicoya) patrí do takzvanej modrej zóny. S týmto termínom prišiel ako prvý jeden z členov National Geographic, ktorý skúmal, prečo sa ľudia v daných krajinách bežne dožívajú 100 rokov. Keď niekto s úctyhodným vekom súhlasil s výskumom, vedci neváhali a snažili sa prísť na to, ako je možné dlhovekosť dosiahnuť. Medzi bežné kritéria pritom patria genetika, no z veľkej časti tam patrí aj životný štýl.
Samotná rodina prezradila, že ich tajomstvom sú stále stravovacie návyky. Lepšie by však bolo povedať, že ich jedálniček pozostáva z tých istých jedál už celé roky. Deviati súrodenci, ktorých spoločný vek je 861 rokov, sú toho živým dôkazom. Najstaršia sestra klanu, Consolata Melis si vyslúžila titul najstaršej obyvateľky obce. Zomrela síce v roku 2015 vo veku 108, no ešte predtým stihla v rozhovore prezradiť, že za dlhovekosť celá rodina vďačí minestrone polievke.
Melisovci si vitamínovú bombu doprajú každý deň na obed, príprava je pritom veľmi jednoduchá. Základom sú aspoň dva druhy fazule, cícer a sezónna zelenina. K tomu jedia kvaskový chlieb a k tomu všetkému si doprajú malý pohár červeného vína. "Minestrone je jednoducho polievka vyrobená z dostupnej záhradnej zeleniny, fazule a obilia," vysvetlil odborník na dlhovekosť Dan Buettner.
11 pravidiel, ktoré sú kľúčom k dlhovekosti, si môžete prečítať na nasledujúcej strane