TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP. Vzťahy medzi oboma Kóreami sú hlboko zmrazené, keďže Pchjongjang urýchľuje svoje programy vývoja zbraní a Soul posilňuje vojenskú spoluprácu s Washingtonom a Tokiom. Pchjongjang v januári vyhlásil Soul za svojho úhlavného nepriateľa, zrušil orgány zamerané na opätovné zjednotenie Kórejského polostrova a pohrozil vojenským obsadením Južnej Kórey.
Parlament tiež jednomyseľne schválil plán na zrušenie osobitného zákona o prevádzke turistického projektu v Diamantových horách, ktorý bol kedysi významným symbolom medzikórejskej spolupráce. Letovisko postavila juhokórejská spoločnosť Hyundai Asan v jednom z najmalebnejších pohorí v KĽDR a v minulosti priťahovalo státisíce návštevníkov z Južnej Kórey. V roku 2008 tam severokórejský vojak zastrelil juhokórejského turistu, ktorý zišiel z povolenej trasy, a Soul sem pozastavil cestovanie.
Depresívna Severná Kórea: Raritné zábery obyčajného života v diktatúre KĽDR
Druhým spoločným projektom, ktorý sa začal po medzikórejskom summite v roku 2000, bol priemyselný komplex Kesong, kde juhokórejské spoločnosti zamestnávali severokórejských pracovníkov. Soul od projektu odstúpil v roku 2016 ako reakciu na jadrové a raketové skúšky v KĽDR, a uviedol, že zisky z Kesongu pomáhajú financovať vojenské provokácie.
V roku 2020 KĽDR vyhodila do vzduchu styčný úrad na svojej strane hraníc, ktorý zaplatil Soul, a uviedla, že už nemá záujem o ďalšie rozhovory s Južnou Kóreou.
V čase, keď sa Pchjongjang zbližuje s Moskvou, na ktorú sa vzťahujú globálne sankcie v súvislosti s vojnou na Ukrajine, internetový portál NK News so sídlom v Soule informoval, že ruskí turisti sa vo februári chystajú navštíviť KĽDR.