Starosta Chren tvrdenia o zbúraní a odstránení provizórnych obydlí odmieta, čo majú dokazovať aj fotografie. Podľa neho to preto vyvoláva pocit, že mnohí na danom mieste neboli ani v súčasnosti, ani predtým, ako z lokality vyviezli približne 600 ton odpadu a prestrihali zeleň. "Nepravdou je tiež to, že sa to dialo v období mrazov. Bolo približne 15 stupňov Celzia. Neprišlo k žiadnemu konfliktu ani zvyšovaniu hlasu a niektorí ľudia na mieste aj naďalej ostali," uviedol pre TASR Chren.
Za nebezpečné považuje, že nerozlišujú ľudí, ktorí sa nepriazňou osudu ocitli na ulici a usilujú sa žiť čo najlepšie, a tými, ktorí rezignovali a správaním ohrozujú bezpečnosť, zdravie a majetok ostatných. Pripomenul, že nielen Ružinov musí riešiť množstvo podnetov, ktoré sa týkajú osôb bez domova, zvyčajne v spojitosti s alkoholom a drogami.
"Nikde vo vyhlásení sa neuvádza, že Ružinov poskytol bývanie pre babičku s vnučkou, ktoré tu bývali. Nepíše sa ani to, že kolegovia z úradu môžu niekomu aj tisíckrát hovoriť, aké má možnosti, ale ak nechce, nemôžete ho prinútiť využiť ich," zdôraznil Chren. Tému bezdomovectva nedokáže podľa starostu vyriešiť akákoľvek mestská časť samostatne, preto je táto agenda v gescii hlavného mesta. Pripomenul, že ak sa hľadá riešenie a hovorí sa o rešpekte, musí byť obojstranný.
Predmetnú lokalitu opakovane navštívil aj mestský terénny tím. Ten je podľa hovorcu Bratislavy Petra Bublu vždy pripravený zapojiť sa v prípade potreby do spolupráce s ostatnými aktérmi. Vyzdvihuje napríklad spoluprácu s Novým Mestom, ktoré v minulosti pri opatreniach v problematickom priestore Filiálky prizvalo všetkých zainteresovaných.