Medzi bežnejšie príznaky požívania alkoholu však patrí aj narastajúca agresivita. "Až polovica z týchto atakov sa deje v domácnostiach, najčastejšie cez víkend, zvýšená frekvencia je v jesenných a zimných mesiacoch. U mužov je 7,5-násobne vyššia úmrtnosť na alkoholizmus a telesné ochorenia s ním spojené. Trendom od 90. rokov však je stále narastajúca konzumácia alkoholu aj u žien,"hovorí odborník, pričom za najrizikovejšiu skupinu označil ľudí od 40 do 50 rokov.
K závislosti sa môže dopracovať každý, no, podľa psychiatra, majú väčšiu tendenciu dopracovať sa k nej jedinci so skorým začiatkom konzumu, a to v ranej dospelosti alebo dokonca už v puberte. "V súčasnosti alkoholizmus nevieme vyliečiť," povedal jasne psychiater, ktorý okrem iného hovorí, že na oddelení riešia len poruchy správania spôsobené nadmernou konzumáciou alkoholu.
"V liečbe pokračujeme edukáciou o škodlivosti užívania alkoholu a potreby doživotnej abstinencie, nakoľko s každou ďalšou recidívou sa znižuje pravdepodobnosť trvalej celoživotnej abstinencie," povedal Anton Ľubocký, ktorý pozná aj prípady, kedy konzumácia alkoholu pripútala pacienta na lôžko jednotky intenzívnej starostlivosti alebo ho doviedla k samovražde.