Keď sa rozhovor ťahal storočiami ruskej histórie, Carlson sa chabo pokúšal prerušiť rozhovor, no Putin ho umlčal: "Tento brífing sa končí. Možno je nudný, ale vysvetľuje veľa vecí." Carlson odvetil: "Nie je to nudné. Len si nie som istý, ako je to relevantné," oponoval Carlson, ktorý si nakoniec od ruského prezidenta vypočul lekciu ruskej histórie, ktorú začal rokom 862, dlhú asi 30 minút.
"Na rozhovor nebol stanovený žiadny časový limit. Ukončili sme ho po viac ako dvoch hodinách. Naopak, to, čo uvidíte, sa nám zdalo úprimné, či už s tým súhlasíte, alebo nie. Vladimir Putin sa domnieva, že Rusko má historický nárok na časti západnej Ukrajiny. Takže podľa nášho názoru by sme to mali vnímať v tomto svetle ako úprimné vyjadrenie toho, čo si myslí," tvrdil Američan.
Ostro sledovaný rozhovor si všimli aj odborníci. "Rozhovor Tuckera Carlsona s Putinom je dobrou správou pre všetkých zúčastnených. Jediný problém je, že všetci zúčastnení sú nepriateľmi Spojených štátov, Západu, demokracie a skutočnej žurnalistiky," tvrdil Keir Giles, autor a výskumník zaoberajúci sa štúdiom Ruska, pre Mirror.
Rozhovoril videla aj Hillary Clinton. "Ak si skutočne prečítate preklady toho, čo sa hovorí v ruských médiách, tak si z neho robia srandu... je ako šteniatko. Hovorí veci, ktoré nie sú pravdivé. Papagájuje svorku lží Vladimíra Putina o Ukrajine, takže nechápem, prečo by mu Putin nedal rozhovor. Nečudovala by som sa, keby sa objavil so zmluvou s ruskou stanicou, pretože je to užitočný idiot," krútila hlavou bývalá ministerka zahraničných vecí Spojených štátov amerických.