Vo svojom prvom vystúpení v pléne totiž obhajoval skrátenie premlčania znásilnenia, ktoré umožnila novela Trestného zákona. Poukazoval na prípady v Amerike, keď dokazovanie sa začalo po 18 rokoch, a naznačil, že ženy si znásilnenia aj vymýšľajú. Jeho vystúpenie vyvolalo búrku nevôle. Dokonca aj europoslankyňa za Smer Monika Beňová si myslí, že skrátenie premlčania znásilnenia nebol najšťastnejší návrh.
Nastúpil ako náhradník Martina Nemkyho, ktorého vláda vymenovala za šéfa Štatistického úradu, a hneď si pohneval opozíciu. Glück v pléne totiž dosť ostro obhajoval skrátenie premlčacích lehôt znásilnenia, ktoré sa upravili z 20 na 10 rokov. Ešte pred hlasovaním sa ozval aj Alojz Hlina z SaS a žiadal predstaviteľov koalície, nech to vysvetlia a napravia. Nový poslanec Smeru sa však nedal. „Veď sa pozrite, čo sa deje v tom svete, v tej Amerike. Že po osemnástich rokoch si nejaká žena spomenie, že bola niekým znásilnená, a na základe takéhoto tvrdenia sa začne vydieranie, mediálny lynč a neúčelné trestné konania,“ povedal z parlamentných lavíc.
Hovorí, že desať rokov na oznámenie trestného činu znásilnenia nie je málo, keďže premlčacia doba začína vždy plynúť momentom znásilnenia ženy. „Tak asi o tom vie, všimne si to, keď ju niekto znásilní, a môže ten trestný čin nahlásiť,“ nedával si servítku pred ústa.