Predpokladá pritom, že útok nemusí nastať presne 24. februára. Ako podľa britskej stanice BBC objasnila vedúca tlačového strediska ukrajinskej armády pre sektor Juh Natalija Humeňuková, ukrajinskí vojenskí analytici počas ruskej invázie vypozorovali, že nepriateľ sa snaží pracovať s určitým efektom prekvapenia.
Zároveň si však všimli, že masívnym raketovým útokom ruskej armády bola Ukrajina vystavená napr. v predvečer Veľkej noci alebo po významných sviatkoch, keď - podľa Humeňukovej - došlo v ukrajinskej spoločnosti k poľaveniu ostražitosti.
"Musíme si uvedomiť, že nepriateľ nás stále drží v napätí, pretože má dostatok zbraní, vrátane striel dlhého dosahu," dodala hovorkyňa.
Pripomenula, že príprava masívnych útokov si vyžaduje určitý čas. Upozornila však aj na to, že značné škody nespôsobuje len mohutné ostreľovanie, ale aj cielené raketové útoky, ktorými ruská armáda testuje schopnosti ukrajinskej protivzdušnej obrany, či dislokáciu jej jednotlivých zariadení.
Ukrajina je vzdušným a raketovým útokom ruskej armády vystavená denne. Aj v utorok ráno generálny štáb ukrajinskej armády vo svojej bilancii informoval, že za posledných 24 hodín eviduje 84 bojových zrážok, vyslanie piatich riadených striel dlhého doletu a 113 náletov, ako aj 135 prípadov ostreľovania zo salvových raketometov.
Okrem toho v noci na utorok bolo nad územie Ukrajiny do útokov vyslaných 23 bezpilotných lietadiel typu Šahíd 136/131, z ktorých 16 sa ukrajinskej armáde podarilo zneškodniť.
BBC pripomenula, že Ukrajina v súčasnosti používa proti iránskym bezpilotným lietadlám kamikadze systém rádioelektronického boja známeho pod názvom Pokrova, ktorým mätie navigačné systémy dronov. Dron vďaka tomuto tzv. spoofingu nedokáže zistiť, že sa s ním manipuluje. Ukrajina už predtým zostreľovala ruské drony vďaka spoofingu na krátku vzdialenosť, ale Pokrova funguje na oveľa väčšiu vzdialenosť.