Odpovede na seba nenechali dlho čakať. "Niečo podobné sa deje mojim rodičom, rodičom mojej manželky a takmer všetkým rodičom mojich priateľov," píše jeden z používateľov internetového fóra. "Vždy, keď príde téma o rodičoch, kamarátov sa spýtam, či sa u nich nezačali blázniť a odpoveď je skoro vždy áno. Zdá sa, že to príde po päťdesiatke. Najhoršie na tom je, že si pamätám, ako som sa v puberte rozprával s mojou matkou o tom, ako jej matka začínala byť k ľuďom naozaj hrubá a protivná.“
Iní uviedli ako možných vinníkov sociálne médiá a technológie.
"Napriek tomu, že rodičia hovoria, 'Nemali sme všetky tieto obrazovky, keď sme boli v tvojom veku', si myslím, že sociálne médiá silno vplývajú na staršiu generáciu rovnako ako na mladšiu," zaznelo od iného používateľa.
Nech už je dôvod akýkoľvek, je jasné, že ľudí narodených medzi rokmi 1986 až 1991 (mileniálov) situácia skutočne zarmucuje. Ich rodičia patria ku generačnej skupine zvanej "boomeri", čiže sa narodili v rozpätí povojnových rokov 1946 až 1964. Otázkou zostáva, čo, sa s tým dá urobiť?
Aj keď je nemožné dospieť k definitívnej odpovedi pre všetky rodiny, terapeuta Stephanie Lindeman má citát, ktorý bude pravdepodobne rezonovať u mnohých mileniálov. „Tu je najdôležitejšia vec, ktorú som sa naučila ako rodinný terapeut od rodičov z radov boomerov: Cena za nezodpovednosť je izolácia."
V poslednej dobe sa preto zdá, že mileniáli nemajú problém prestať kontaktovať rodičov, ktorí ich nerešpektujú. Práve tieto prípady dokážu byť dostatočným dôvodom, aby matka aj otec prehodnotili svoje celkové správanie a začali na sebe pracovať.