"Čína hlasovala za rezolúciu," uviedla Mao na svojej pravidelnej tlačovej konferencii. "Spojené štáty to opäť ako jediné vetovali, čím posunuli situáciu v Gaze do ešte nebezpečnejšej polohy. Všetky zainteresované strany z toho vyjadrili veľké sklamanie a nespokojnosť," dodala Mao.
Zároveň poukázala na zhoršujúcu sa humanitárnu situáciu v Gaze a vplyv, ktorý konflikt v Gaze má na mier a stabilitu na Blízkom východe. "Bezpečnostná rada musí čo najrýchlejšie konať, aby zastavila boje. Je to morálna povinnosť, ktorú nemožno odložiť na neskôr," uviedla hovorkyňa.
"Budeme pokračovať v spolupráci so všetkými stranami medzinárodného spoločenstva, aby sme zatlačili na Bezpečnostnú radu, aby prijala zodpovedné a zmysluplné kroky a nepoľavila v úsilí o čo najskoršie utlmenie vojny v Gaze," dodala Mao.
Washington v utorok vetoval rezolúciu BR OSN, ktorú predložilo Alžírsko. Dokument vyzýval na okamžité humanitárne prímerie vo vojnou zmietanej Gaze a bezpodmienečné prepustenie všetkých rukojemníkov zajatých militantmi počas októbrového útoku na Izrael.
Americká veľvyslankyňa pri OSN Linda Thomasová-Greenfieldová označila hlasovanie o rezolúcii za nezodpovedné, pretože by podľa nej mohlo ohroziť rokovania o prepustení rukojemníkov v Gaze. Spojené štáty za vetovanie rezolúcie čelili kritike mnohých krajín vrátane Ruska či Saudskej Arábie, ale aj spojencov Francúzska a Slovinska.