V tomto smere však zďaleka nie je prvou lastovičkou. História si pamätá viaceré známe televízne osobnosti, ktoré prešli na „druhý breh“ a začali pôsobiť vo verejných funkciách. Čo si o tom myslí politológ?
Ľudia v médiách často pracujú pod časovým stresom alebo sú vystavení akčným situáciám v teréne. Mnohí z nich napokon zakotvia na pokojnejších tlačových oddeleniach či na pozícii hovorcov. Iní rúbu ešte vyššie a rovno sa uchádzajú o mandát v NR SR či Európskom parlamente.
Mediálnym prostredím momentálne otriasa prípad Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej, ktorá v utorok šokovala svojou kandidatúrou do eurovolieb za PS. Končí tak v RTVS. Politológ Radoslav Štefančík si myslí, že prechod od mikrofónu do politiky je logickým krokom. „Dokážu sa tam presadiť ľudia, ktorí sú známi. Vzhľadom na to, že novinári sú známi, a to predovšetkým tí, ktorí sa ukazujú na televíznej obrazovke, tak majú vyššiu šancu na to, že sa nakoniec do parlamentu alebo do nejakej verejnej funkcie dostanú,“ povedal pre Nový Čas.
Poukázal aj na ich silné stránky. „Ich výhodou je, že dokážu rozprávať pred kamerou, nemajú trému a majú dobrý komunikačný talent. Vedia, čo majú a čo nemajú povedať. Je úplne prirodzené, že sa nakoniec pre toto rozhodnú. Treba povedať, že len málo ľudí vydrží vo svojej profesii celý svoj život. Niektorí to berú ako výzvu, iní ako poslanie,“ dodal.