Premlčacia lehota napríklad pri znásilnení podľa neho nie je riešením podstaty problému, pretože plynutím času sa oslabuje možnosť došetriť tieto skutky, čo vyplýva aj z policajných štatistík. Podstata problému spočíva podľa ministra v niečom úplne inom. "Treba nastaviť také pravidlá pre ženy, aby neboli pod tlakom a stresom, aby to nahlásili presne v čase, keď sa to stane," povedal s tým, že najviac prípadov sa objasní v roku, v ktorom sa skutok stal.
Táto novela sa podľa Suska procesne nebije s novelizáciou schválenou 8. februára, ktorú má už na stole Ústavný súd SR. Obe úpravy podľa neho nadobudnú účinnosť v ten istý deň. Susko pripúšťa potrebu debaty o násilných trestných činoch o tom, ako nastaviť pravidlá, aby sa predchádzalo, alebo aby sa lepšie postihovali tieto skutky.
Minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD) si myslí, že schválená novela dáva verejnosti signál, že vláda nemá tendenciu umelo znižovať premlčacie lehoty. Problematika v prípade násilia na ženách nie je podľa neho o premlčacej dobe, ale aj tom, že mnohé ženy necítia dôveru nahlasovať tieto trestné činy.
Vníma aj problematiku násilia na ženách vo vzťahoch. "Som rád, že ministerstvo spravodlivosti prišlo s iniciatívou vrátenia späť, ale považujem naďalej problematiku za veľmi vážnu, aby sme sa jej začali poctivo venovať," povedal s tým, že by sa mohlo začať diskutovať o zmene kvalifikácie trestného činu znásilnenia.