Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
27.02.2024 10:07 | Správy | Zahraničné správy
Video

Obrovské trápenie pre krajinu: Požiare vyháňajú ľudí z domovov! Situácia nevyzerá ružovo

Rozsiahle lesné požiare už niekoľko dní sužujú juhovýchod Austrálie a existujú obavy, že sa situácia bude ďalej zhoršovať. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady.

V oblasti panujú veľké horúčavy a sucho, ktoré by v kombinácii so silným vetrom mohli mať katastrofálne následky. Ohrozený je predovšetkým región Wimmera západne od mesta Melbourne, ako aj päť ďalších oblastí austrálskeho štátu Viktória.

V niektorých častiach Viktórie sa očakávajú horúčavy prevyšujúce 40 stupňov Celzia. Tisícky obyvateľov z najviac ohrozených lokalít dostali pokyn, aby sa do stredy rána presunuli do bezpečia. Podľa šéfa tamojšieho hasičského zboru Jasona Heffernana sa totiž počasie od stredajšieho poludnia "výrazne zhorší".

Už niekoľko dní zúri veľký požiar v okolí mesta Ballarat a hasičom sa ho stále nepodarilo dostať pod kontrolu. Plameňom tu padlo za obeť už viac než 20.000 hektárov pôdy a šesť domov, píše DPA.

Premiérka Viktórie Jacinta Allanová uviedla, že štát bude čeliť "pravdepodobne najväčšiemu ohrozeniu za uplynulé roky". V stredu preto z preventívnych dôvodov zostane zatvorených viac než sto škôl a škôlok, ako aj tri národné parky vrátane obľúbeného parku Grampians. V pohotovosti je viac než 60 hasiacich lietadiel.

Stanica 9News uviedla, že regiónu hrozia najväčšie požiare od tzv. "čierneho leta" z rokov 2019-2020. Týždne trvajúce požiare vtedy zničili viac než 12 miliónov hektárov pôdy.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk




Ošípané v chlieve (ilustračná fotografia).
Slintačka a krívačka pri hraniciach so Slovenskom: Je dôvod na obavy aj na našom území?
Otvorenie kreatívneho centra RTVS -Arténa v Mlynskej doline v Bratislave.
Novozvolený predseda prehovoril: Prečo si Rada Fondu na podporu umenia prešla zásadnými zmenami?
Taliansky tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona.
Foto
Calzona oznámil nomináciu na dvojzápas so Slovinskom: Vyškrtnúť musel opory!
Kanye West.
Foto
Kanye West opäť šokoval: Sila, čo požaduje od 5-ročných chlapcov! To myslí vážne?
Pred podpisom zmluvy skontrolujte výšku nájomného aj poplatky za energie.
Foto
Veľký PREHĽAD po Slovensku: Koľko stojí nájom bytu?! Ceny stúpli až o 20 %
(ilustračné foto).
Na východe Slovenska HOREL človek! Muž skončil v nemocnici s hrozivými následkami
(ilustračné foto)
Ministerstvo varuje pred FALOŠNOU vládnou stránkou: Čo robiť, ak dostanete podozrivú výzvu?
Že mu nebolo hanby spraviť niečo také (ilustračné foto)
Zlodej nemal zľutovania: Krádežami v nehnuteľnostiach spôsobil škodu za tisíce!
Arménsky premiér Nikol Pašinjan.
KONIEC desaťročia trvajúceho konfliktu?! Azerbajdžan a Arménsko hlásia veľké novinky
Kamióny sú odstavované v súvislosti s kamiónovou dopravou smerujúcou k hraničnému priechodu Vyšné Nemecké.
Aktualizované
Desivé zistenie na hraničnom priechode Vyšné Nemecké: Rádioaktívny náklad z Černobyľu?!
Pri liečbe, ktorú podstupuje výrazne schudol a pohybuje sa na invalidnom vozíku. Aj napriek tomu, že prognózy vraj nie sú veľmi priaznivé, Rasťo sa nevzdáva.
Foto
Rasťo Piško o vážnej chorobe: Dojímavý odkaz z invalidného vozíka! Doteraz som o tom nehovoril, ale...
Miško si svoj deň užíval naplno a získal si priazeň druhej dámy USA.
FotoVáš Tip
Michal je vzorom pre intelektuálne znevýhodnených na celom svete: Na olympiáde mu tlieskala aj manželka viceprezidenta USA!