Politico pripomína, že strana AfD vyzýva na okamžité prímerie na Ukrajine, aby Nemecko užšie spolupracovalo s Moskvou, zastavilo dodávky zbraní, zrušilo sankcie a začalo opäť dovážať ruský plyn.
Jourová skonštatovala, že ak vo väčšine krajín eurobloku šíria ruské naratívy opozičné alebo mimoparlamentné strany, neplatí to pri Maďarsku a Slovensku. "Existujú dve krajiny, kde počúvame ruské príbehy od vlád. Je to Maďarsko a Slovensko," spresnila.
Podľa jej slov vinu na úspešnom šírení ruskej propagandy majú čiastočne aj politici. Niektorí z nich Rusku uľahčili situáciu tým, že ospravedlňujú a propagujú alternatívne médiá, ktoré preberajú a opakujú témy pripravené v Kremli.
"Vidíme nový trend, že niektorí politici používajú alternatívne médiá namiesto uznávaných tradičných médií a verejnoprávnych médií," opísala situáciu. Jourová tvrdí, že jeden príbeh šírený alternatívnymi kanálmi je obzvlášť silný a je to krátky odkaz: "Chceme mier".
"Všetci chceme mier. Ale nesmie to byť mier za cenu ústupkov. Heslo 'Chceme mier' prichádzajúce z Kremľa znamená: 'Prestaňte podporovať Ukrajinu'," odkázala komisárka.