Vyšetrovanie zistilo, že tri rôzne policajné zložky "opakovane prehliadali" varovné signály vrátane predošlých obvinení zo sexuálnych trestných činov spred 20 rokov a finančných problémov. Podľa správy sledoval Couzens (51) pred vraždou mladej ženy extrémnu a násilnú pornografiu a často svoje záujmy zdieľal s ostatnými policajtmi v skupine na sociálnej sieti WhatsApp.
"Wayne Couzens sa nikdy nemal stať policajtom," uviedla , autorka správy Elish Angioliniová. Zlyhania pri nábore a previerkach podľa nej umožnili Couzensovi pokračovať v "príjemnej kariére, ktorá mu mala byť odopretá". Angioliniová dodala, že policajní šéfovia musia "radikálne zmeniť prístup k policajnej kultúre". Zároveň vyzvala všetky policajné zložky v krajine, aby si príslušnú "správu prečítali a okamžite konali".
V októbri 2021 vtedajšia britská ministerka vnútra Priti Patelová avizovala nezávislé vyšetrovanie "systémových zlyhaní" v londýnskej Metropolitnej polícii (MPS). pokúšala sa tým upokojiť pobúrenie britskej verejnosti po znásilnení a vražde Sarah Everardovej príslušníkom tohto policajného zboru. Couzens mohol pokračovať v aktívnej službe, hoci polícia v grófstve Kent ho v roku 2015 vyšetrovala za prečin verejného pohoršenia. To vyvolalo otázky o dôkladnosti previerok príslušníkov MPS. Couzensa odsúdili na doživotie.
Everardová bola nezvestná od 3. marca 2021, keď sa vo večerných hodinách vracala domov z návštevy v južnom Londýne. Polícia jej telo objavila o týždeň neskôr v lese v neďalekom juhoanglickom grófstve Kent. Couzens ju uniesol pod zámienkou, že porušovala epidemiologické nariadenia.