Kým Rusko je ročne schopné vyrobiť asi tri milióny delostreleckých granátov, kapacity USA a EÚ umožňujú Ukrajine dodávať ročne najviac 1,2 milióna tohto typu munície. "Teraz sme vstúpili do vojny výrobných zdrojov," povedal nemenovaný predstaviteľ NATO v rozhovore pre CNN. "Výsledok na Ukrajine závisí od toho, ako bude každá zo strán vybavená pre vedenie tejto vojny," doplnil.
Podľa medializovaných správ Rusko v súčasnosti vystreľuje asi 10.000 nábojov denne - v porovnaní s približne 2000, ktoré na fronte použije Ukrajina. Predstaviteľ nemenovanej európskej spravodajskej služby uviedol, že na niektorých miestach frontovej línie je situácia ešte horšia. CNN pripomína, že Ukrajina síce dostala od západných spojencov moderné zbraňové systémy, ale podľa vojenských analytikov vojnu na Ukrajine môže pravdepodobne vyhrať skôr ten, kto použije viac delostreleckých granátov.
Podľa predstaviteľa NATO, s ktorým CNN komunikovala, Rusko má svoje továrne na rakety v prevádzke 24 hodín denne sedem dní v týždni, pričom personál pracuje v 12-hodinových zmenách. Ruský obranný sektor v súčasnosti zamestnáva približne 3,5 milióna ľudí - v porovnaní s dvomi až 2,5 miliónmi pred začiatkom vojny. Okrem toho Rusko dostáva delostrelecké granáty z Iránu a Severnej Kórey, doplnila CNN.