Opytovanie sa uskutočnilo vo februári. Ukázalo tiež, že nehoda lídra národniarov Andreja Danka mu výrazne ubrala na dôveryhodnosti. Posledný prieskum robila agentúra Focus koncom vlaňajšieho roka. V najnovšom meraní z februára výrazné posuny nezaznamenala, až na predsedu národniarov Andreja Danka. Siedmemu Andrejovi Dankovi verí 22 percent, neverí 76 percent. Líder SNS si od novembra výrazne pohoršil, a to až o 8 percent.
,,Pokles Andreja Danka sa dá pripísať havárii, ktorú mal. Tento incident mu ubral na dôvere v elektoráte Smeru a Hlasu,“ reagoval riaditeľ agentúry Focus Martin Slosiarik. Dôvera zase mierne stúpla lídrovi PS Michalovi Šimečkovi. Podľa Slosiarika je to tým, že Šimečka je viac známejší vo verejnosti, než to bolo vlani.
Prvú priečku a náskok pred prezidentkou Zuzanou Čaputovou si drží predseda Hlasu Peter Pellegrini. Naznačuje to istý trend pri prezidentských voľbách, v ktorých patrí medzi horúcich favoritov. Dôveryhodnosť si totiž ľudia často zamieňajú za sympatie. „Čísla v prípade Pellegriniho tak naznačujú, že v prezidentských voľbách môže čerpať z veľkého rezervoáru hlasov. Otázne je, ako sa mu to podarí pretaviť do volebného výsledku,“ pokračuje Slosiarik.
Na chvoste rebríčka sa ocitla dvojica šéf hnutia Slovensko Igor Matovič a predseda strany Aliancia - Szövetség Krisztián Forró. Matovič túto pozíciu okupuje už dlhie. Nedôveru má tak medzi voličmi koaličných, ako aj niektorých opozičných strán.
Danko stratil u voličov Smeru a Hlasu
Martin Slosiarik, riaditeľ agentúry Focus
Dôveryhodnosť je niekedy u voličov zamieňaná za sympatie. Čísla v prípade Pellegriniho tak naznačujú, že v prezidentských voľbách môže čerpať z veľkého rezervoáru hlasov. Otázne je, ako sa mu to podarí pretaviť do volebného výsledku. Pokles Andreja Danka sa dá pripísať havárii, ktorú mal. Tento incident mu ubral na dôvere v elektoráte Smeru a Hlasu. Posuny u Šimečku sú spôsobené tým, že sa stáva viditeľnejším a známejším. Dôvera mu stúpa u voličov opozičných strán. Matovič sa už pravidelne ocitá na konci rebríčka, nedôveru má medzi voličmi koaličných aj niektorých opozičných strán. Umiestnenie Forróa na chvoste môžeme vysvetliť tým, že je predsedom etnickej strany. Istá čas opýtaných sa preto vôbec nevie vyjadriť k jeho dôvere a ďalšia časť mu ako keby automaticky nedôverovala. Dôvodom je skôr to, že stranu nepozná.