Magistrát Bratislavy však tvrdí, že ich mesto potrebuje. Dôvodom je, že v súčasnosti nie sú na území zabezpečené žiadne legálne výlepové plochy.
Na území hlavného mesta neboli zabezpečené žiadne legálne výlepové plochy pre kultúrne, spoločenské a športové akcie. A preto sa magistrát rozhodol, že povolí nevzhľadné plochy v uliciach. Pritom proti nim ešte nedávno bojoval ako proti jednej z hlavných súčastí vizuálneho smogu. „Mesto v priebehu posledných 5 rokov odstránilo 1 130 reklamných zariadení vrátane veľkých bilbordov a megabordov,“ povedal hovorca mesta Peter Bubla. A faktom je, že z ulíc odstránili aj 37 valcov. Lenže sú späť. Dôvod?
„Počas pandémie, keď boli obmedzené verejné akcie, došlo k odstráneniu pôvodných skruží, v priebehu roka 2022 sa opatrenia začali uvoľňovať a my sme zaevidovali nárast nelegálneho vylepovania plagátov,“ tvrdia z mesta. V tom istom roku prebehli rokovania medzi RENGL Slovensko, s.r.o., a Metropolitným inštitútom Bratislavy (MIB), ktorých výsledkom je nový dizajn skruží a 17 lokalít, kde budú osadené.
Výstava motocyklov v Incheba Expo Aréna.
Zatiaľ sa skruže objavili napríklad na zastávke Zochova, v susedstve Mosta SNP, na Námestí SNP a Račianskom mýte a inde. Sú síce modernejšie, faktom však je, že aj dnes pôsobia rušivo a navyše, mesto na nich veľa nezarobí. Za 17 skruží dostane od majiteľa 6 205 eur za rok.