Niektorí ruskí novinári pôsobiaci v exile od vypuknutia vojny na Ukrajine vyjadrili údiv nad tým, že k takémuto útoku došlo v Litve považovanej za bezpečný štát. Tvrdia tiež, že o bezpečnosť kľúčových postáv FBK by malo byť postarané lepšie - aj v kontexte osudu Navaľného, vyšetrovaní korupcie na najvyšších miestach mocenského rebríčka v Rusku, ktoré viedol FBK, či lobovania FBK za sankcie Západu voči predstaviteľom ruského politického a armádneho vedenia.
Volkov vlani nečakane odstúpil z postu predsedu medzinárodnej nadácie FBK - došlo k tomu po tom, ako bol nútený verejne priznať, že listom požiadal vedenie Európskej komisie o zrušenie sankcií voči ruskému miliardárovi Michailovi Fridmanovi.
Volkov bol blízkym spolupracovníkom Alexeja Navaľného, ktorý podľa ruských úradov zomrel 16. februára vo väzenskom tábore za polárnym kruhom. Ruská väzenská služba tvrdí, že mu po prechádzke prišlo náhle nevoľno, stratil vedomie a oživiť sa ho nepodarilo väzenským zdravotníkom ani privolaným záchranárom.
V úmrtnom liste sa uvádza, že Navaľnyj zomrel prirodzenou smrťou. Príbuzní a spolupracovníci Navaľného, ako aj západní politici vinia z politikovej smrti ruského prezidenta Vladimira Putina.