Za politicky neutrálnych označil nominantov Dzurindových vlád, menovite Milana Materáka či Richarda Rybníčka. „Správali sa nezávisle. Možno to čiastočne súviselo s tým, že medzi tými stredopravými stranami nebol taký uzurpačný syndróm. Nebola tam nejaká dominantná strana, ktoré chcela mediálny priestor vziať pre seba,“ skonštatoval.
Medzi známe mená patria aj Václav Mika či Jaroslav Rezník, ktorí boli vo funkcii v časoch Smeru, no za prisluhovačov ich politológ nepovažuje. „Rezník sa snažil balansovať a Mika bol skôr politicky neutrálny,“ uviedol. Podobne to zhodnotila aj špecialistka na marketing a komunikáciu Simona Bubánová. „Darmo a Kubiš očividne zlyhávali v tom, ako slúžiť ľuďom v inštitúcii, ktorá ľuďom na Slovensku de facto patrí,“ vyhlásila. Vo vzduchu však teraz visí otázka, či sa história nebude opakovať.
„Vo svetle dnešných udalostí a pokusu urobiť z verejnoprávneho média médium jednej politickej garnitúry, bude politická podriadenosť každého nového riaditeľa absolútna. Ľudia úplne stratia to, za čo si platia, a to je prístup ku korektným informáciám,“ ozrejmila. Myslí si, že až doteraz sa všetci politici snažili aspoň tváriť, že táto inštitúcia nepatrí politikom, ale občanom. Tomu však už odzvonilo.