Lacný špás?
Napriek tomu, že medzi cestovateľmi je o návštevu krajiny záujem, turizmus v Jemene podľa Petra neexistuje. „Výnimkou je ostrov Sokotra, ktorý nie je zasiahnutý konfliktom a prúdia sem návštevníci z celého sveta za prekrásnou prírodou. V Jemene pritom nie je povolené pohybovať sa samostatne, iba so sprievodcom a špeciálnym povolením,“ dodal.
A čo hovorí na pohostinnosť miestnych a ceny za tovary a služby? „Ľudia boli milí a nápomocní. Nikto mi tam nedal najavo, že som nevítaný. Keď som sa s niekým rozprával, obklopil nás zvedavý hlúčik ľudí. Zaujímali sa o mňa cudzinca a dôvody, prečo som sa rozhodol navštíviť práve toto miesto. Vojak strážiaci cisterny ma dokonca pozval na obed,“ usmial sa.
Jedného dňa sa rozhodol, že navštívi najlepšiu reštauráciu v meste. Najedol sa tam za necelých 10 eur. „Všetko bolo lacné. Doprava, jedlo, taxíky, vstupy na pamiatky a vstup na pláž bol bezplatný. Taxík cez mesto stojí 5 eur, doprava minibusmi je za pár centov. Noc v luxusnom hoteli stojí približne 45 eur,“ opísal ceny cestovateľ, ktorý si návštevu neslávne známej metropoly pochvaľuje.
Jeho adrenalínové cesty
- Afganistan (2013)
- Turecko, Egypt (2015)
- Somálsko (2018)
- Libanon (2019) - Vstúpil na územie hnutia Hizballáh, ktoré mnoho štátov považuje za teroristickú organizáciu, pričom stál priamo pred hraničným múrom, oddeľujúcim Izrael a Libanon.
- Irak (2021) - Navštívil niekdajšiu baštu Islamského štátu v Iraku - mesto Mosúl a o rok nato (2022) spolu s cestovateľom M. Ďurikovičom navštívil aj „najobávanejšiu“ provinciu krajiny - provinciu Al-Anbár.