Putin tiež vyhlásil: „Drahí priatelia, je mi veľkým potešením byť dnes večer s členmi môjho tímu, s ľuďmi, ktorí zmýšľajú podobne, ktorí majú rovnaké ciele.“ Na záver dodal: "Hlasy všetkých občanov Ruska vyjadrujú jednotnú vôľu Ruskej federácie." Prezident tiež hovoril o najnovšom vývoji, ktorý krajina urobila v oblasti obrany, vedy a vzdelávania a vyjadril vďaku armáde, ktorú ocenil za „obranu“ Ruska proti Ukrajine a dodal: „Kto nás chce potlačiť, nebude úspešný."
Verí, že výsledky volieb, o ktorých mnohí hovoria, že boli zmanipulované alebo prinajmenšom neslobodné a nespravodlivé, znamenajú, že ruský ľud v neho má „dôveru“ a „nádej“, pretože chce „silnejšie a efektívnejšie“ Rusko. Digitálna povaha volieb, tvrdá zastrašovacia taktika, ktorú Putin použil, vrátane eliminácie súperov prostredníctvom vyhnanstva alebo uväznenia, a trojdňové rozpätie volieb znížilo transparentnosť, urobili voľby nespravodlivými a nevyváženými, uviedli odborníci.
Voľby sa konali niekoľko týždňov po smrti Alexeja Navaľného, najotvorenejšieho Putinovho kritika a vodcu opozície. Bol väznený v odľahlej oblasti Ruska za polárnym kruhom a zomrel 16. februára po odsúdení na 19 rokov za extrémizmus. Všetci ostatní, ktorí by sa postavili proti Putinovi, boli umlčaní alebo neboli pripustení k hlasovaniu, ako napríklad opozičný predstaviteľ Boris Nadezhdin, liberál, ktorý kandidoval v strane výlučne založenej na ukončení vojny. Získal obrovskú podporu, ale bolo mu odopreté zúčastniť sa hlasovania, pretože bolo vyhlásené, že podpisy zozbierané na jeho petícii sú neplatné.