Informoval o tom počas rokovania Výboru Národnej rady (NR) SR pre európske záležitosti. Zopakoval, že je proti vstupu Ukrajiny do NATO a trvá na mierových rokovaniach medzi Ruskom a Ukrajinou.
Premiér pri rozširovaní EÚ podporuje pozvanie aj pre Bosnu a Hercegovinu. Skonštatoval, že pri Ukrajine podporili perspektívu vstupu, no aktuálne sa treba reálne pozerať na napĺňanie podmienok vstupu krajín do Únie. "Balkánske krajiny nesmú ostať pozadu a nemôžu byť obeťou rozširovania EÚ o Ukrajinu a o Moldavsko," podotkol s tým, že vstup Ukrajiny v krátkom čase by znamenal rozvrat, pokiaľ ide o fondy a kohéziu. "S výnimkou Ukrajiny a možno Bulharska by boli všetky ostatné krajiny čistými platcami do rozpočtu EÚ," dodal.
Očakáva, že samit sa bude vo veľkej miere venovať situácii na Ukrajine. Trvá na zastavení bojov a mierových rokovaniach. Zopakoval, že Slovensko nebude posielať zbrane ani vojakov na Ukrajinu, no chce sa zapojiť do jej obnovy. Obáva sa eskalácie konfliktu pri vysielaní vojakov krajín EÚ a NATO do bojov. Deklaroval, že ako premiér nikdy nepodporí vstup Ukrajiny do NATO, pretože Európa potrebuje neutrálnu Ukrajinu ako nárazníkovú zónu. Vo výbore otvoril aj otázku protivzdušnej obrany Slovenska.