Podľa portálu Bored Panda sa táto skutočnosť stala realitou pre Nolanda Arbaugha (29), prvého pacienta, ktorý používa rozhranie mozog-počítač vytvorené spoločnosťou Elona Muska Neuralink - startupom vyvíjajúcim technológiu na prepojenie mozgu s počítačom.
— Neuralink (@neuralink) March 20, 2024
Na dôkaz toho, že budúcnosť je tu, spoločnosť Neuralink zdieľala na sociálnych sieťach zábery z bezprecedentného technologického výkonu, na ktorých bol Noland zachytený, ako ovláda počítačový kurzor pomocou svojej mysle a hrá šachové kolo. Noland, ktorý zostal ochrnutý pod ramenami v dôsledku nehody pri potápaní pred ôsmimi rokmi, bol prvým pacientom, ktorému bol v januári implantovaný čip od spoločnosti Neuralink.
Technológia umožnila Nolandovi robiť veci, ako napríklad hrať Civilization VI, o ktorých si nikdy nepredstavoval, že ich bude môcť robiť po tom, čo zostal ochrnutý po nehode. Noland pripustil, že technológia ešte nie je dokonalá a že sa stretol s problémami, odkedy používa rozhranie mozgového čipu.
Úspešný výskum astrobiologičky Musilovej na Kilimandžáre: Použije ho NASA:
„Nechcem, aby si ľudia mysleli, že toto je koniec cesty, stále je pred nami veľa práce, ale už teraz mi to zmenilo život,“ hovorí nadšene.